Ketels: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k |
k |
||
Regel 22: | Regel 22: | ||
| [[Klinkverbindingen]] | | [[Klinkverbindingen]] | ||
|- | |- | ||
|[[Voedingswater]]||[[Loop van de rookgassen]] | |[[Voedingswater]] | ||
| | |||
|-[[Loop van de rookgassen]] | |||
|- | |- | ||
| [[Kolen]]|| [[Stoken]] | | [[Kolen]]|| [[Stoken]] |
Versie van 30 okt 2021 11:09
Het gemaal heeft een ketelbatterij bestaande uit drie ingemetselde ketels op een rij. Ketels zijn erg kwetsbaar en in de meeste musea zijn de ketels dan ook ( al meerdere malen) vervangen. Bij de Tuut zijn de originele ketels echter nog steeds aanwezig, uniek in Nederland.
De batterij bestaat uit een kleine Cornwall-ketel (met één vuurgang) en twee grote Lancashire-ketels (met twee vuurgangen).