Ketels: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k |
k |
||
Regel 10: | Regel 10: | ||
|- | |- | ||
| [[Definities]] || [[Wat is stoom]] | | [[Definities]] || [[Wat is stoom]] | ||
|- | |- | ||
| [[De Cornwall-ketel]] || [[De Lancashireketel]] | | [[De Cornwall-ketel]] || [[De Lancashireketel]] | ||
Regel 33: | Regel 32: | ||
|- | |- | ||
|[[Onderwindventilator]] | |[[Onderwindventilator]] | ||
|- | |||
|[[Calamiteiten]] | |||
|} | |} | ||
<br /> | <br /> |
Versie van 30 okt 2021 10:58
Het gemaal heeft een ketelbatterij bestaande uit drie ingemetselde ketels op een rij. Ketels zijn erg kwetsbaar en in de meeste musea zijn de ketels dan ook ( al meerdere malen) vervangen. Bij de Tuut zijn de originele ketels echter nog steeds aanwezig, uniek in Nederland.
De batterij bestaat uit een kleine Cornwall-ketel (met één vuurgang) en twee grote Lancashire-ketels (met twee vuurgangen).