Ketels: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k |
k |
||
Regel 20: | Regel 20: | ||
|- | |- | ||
| [[Technische gegevens ketel 3]] || | | [[Technische gegevens ketel 3]] || | ||
|- | |||
| [[Klinkverbindingen]] | |||
|- | |- | ||
|[[Voedingswater]]||[[Loop van de rookgassen]] | |[[Voedingswater]]||[[Loop van de rookgassen]] |
Versie van 29 okt 2021 20:08
Het gemaal heeft een ketelbatterij bestaande uit drie ingemetselde ketels op een rij. Ketels zijn erg kwetsbaar en in de meeste musea zijn de ketels dan ook ( al meerdere malen) vervangen. Bij de Tuut zijn de originele ketels echter nog steeds aanwezig, uniek in Nederland.
De batterij bestaat uit een kleine Cornwall-ketel (met één vuurgang) en twee grote Lancashire-ketels (met twee vuurgangen).