Ketels: verschil tussen versies
Naar navigatie springen
Naar zoeken springen
k |
k |
||
Regel 29: | Regel 29: | ||
|- | |- | ||
| [[Kolen]]|| [[Stoken]] | | [[Kolen]]|| [[Stoken]] | ||
|- | |||
|-[[Ketelkeuring]] | |||
|- | |- | ||
|[[Ketelonderdelen]]|| [[Appendages]] | |[[Ketelonderdelen]]|| [[Appendages]] | ||
|- | |- | ||
|[[Restauratie van de ketels]] | |[[Restauratie van de ketels]] | ||
|- | |- | ||
|[[Onderwindventilator]] | |[[Onderwindventilator]] |
Versie van 25 nov 2021 20:53
Het gemaal heeft een ketelbatterij bestaande uit drie ingemetselde ketels op een rij. Ketels zijn erg kwetsbaar en in de meeste musea zijn de ketels dan ook ( al meerdere malen) vervangen. Bij de Tuut zijn de originele ketels echter nog steeds aanwezig, uniek in Nederland.
De batterij bestaat uit een kleine Cornwall-ketel (met één vuurgang) en twee grote Lancashire-ketels (met twee vuurgangen).